Son dönemlerin en popüler estetik ameliyatlarından biri popo estetiği oluyor. Brezilya But Lift olarak da bilinen bu popo estetiğinin ilham kaynağı Brezilya kadınlarından geliyor. Latin popo şekline sahip olmak isteyen kadınlar, kendi yağ dokularını kullanarak popolarında daha kalkık ve dolgun görünümler elde edebiliyorlar. BBL Popo estetiği ameliyatında silikon protez kullanılmaz. Daha doğal ve naturel bir görünüm için kişinin kendi yağı ile popo kaldırma ameliyatını tercih ediyoruz. 

Popo estetiği nasıl yapılır?

BBL tekniğindeki popo estetiği ameliyatında önce kişinin kendi yağı dışarı çekilir. Vaser Liposuction tekniği ile alınan yağlar özel bir işlemden geçirilerek, hastanın poposuna enjekte edilir. Bu işlem için açılan minik kesiler ortalama 2-3 cm civarındadır. Ameliyat izi popo kıvrımlarına gizlendiği için dışarıdan bakıldığında belli olmaz. 

Popo estetiğinde kişinin istediği popo boyutuna ve kalkıklığına göre yağ enjekte edilir. Bu aşamada kişinin boyu ve kilosuna uygun olarak yeni poponun şeklinin belirlenmesi önemlidir. 

Popo estetiğinin etkileri nelerdir

BBL popo estetiğinin amacı sadece popoyu dolgun göstermek değildir. Popo estetiği sayesinde sarkan popo yukarı doğru toparlanır ve daha dik görünmesi sağlanır. Bazı kişilerde görülen eşit olmayan popo problemi düzenlenir ve popo simetrisi daha orantılı bir hale getirilir. Aynı zamanda popo estetiği ile büyük basenler de şekillendirilerek popounun yanlara doğru değil, yukarı doğru kalkık olması sağlanır. 

Popo estetiği sonrası iyileşme süreci

BBL ameliyatından 10 gün sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Popo estetiğinden sonra tam olarak iyileşme süreci 3 ila 6 ay içinde tamamlanır. Bu süreçte yoğun egzersiz programlarından uzak durmalı ve popo üzerinde çok fazla oturmamalısınız. Bu süreçte yüzüstü uyumanız önerilir. 

Doktorunuzun size önerdiği korseyi bir ay boyunca kullanmanız, poponuzun yeni şeklini alması için önemlidir. Korse kullanımı iyileşme sürecini hızlandıracaktır.