Çene dolgusu on yıl önce mümkün değildi. Beş yıl önce bile çene hattınızı belirginleştirmenin ve şekillendirmenin tek kesin yöntemi ameliyattı. Bir çene dolgusu prosedürü, profili geliştirmek ve çene hattında doğal bir görünüm ortaya çıkarmak için yeniden şekillendirmek adına tamamen özelleştirilebilir. Hastaların mümkün olan en iyi sonuçları almasını sağlamak için sürekli olarak yeni dolgu teknikleri araştırılmaktadır. Çene dolgusu tedavisi güvenli ve etkili bir işlemdir ve bazı durumlarda bir yıl veya daha uzun süre kalıcı olabilir. Hastalar sonuçları korumak için tedaviye devam edebilir veya istedikleri zaman bırakabilirler. 

Hastalar çeneyi yeniden şekillendirmek, profili tanımlamak, yüz hacmini artırmak ve yüz simetrisini iyileştirmek isteyebilir. Çene dolgusu, cerrahi çene büyütmeye başlamak isteyen, ancak kalıcı bir taahhütte bulunmadan önce dolguların etkilerini deneyimlemek isteyen hastalar için ideal olabilir. Zayıf veya asimetrik bir çene, tüm yüz profilini dengesiz hale getirebilir. Bazı durumlarda, sorunun çeneniz olduğunu fark etmeyebilirsiniz. Hastalar genellikle burunlarının veya alınlarının istediklerinden daha belirgin olduğu endişesiyle de çene dolgusunu tercih etmeleri gerektiğini bilmiyor olabilirler. Çene dolgusu işleminin amacı, doğal olarak arzu edilen konturdan yoksun olan veya yaşlanma sürecinin bir sonucu olarak dolgunluğunu yitirmiş bir alt yüze tanım eklemektir. Güçlü bir çene, hem erkeklerde hem de kadınlarda çekici, dengeli bir yüzün önemli bir unsurudur ve kalan yüz hatlarına belirginlik kazandırır. 

Çene Dolgusunun Faydaları Nelerdir?

 • Güvenli, minimal invaziv prosedür
 • Hemen görünür sonuçlar
 • Geri alınabilir tedavi (gördüğünüzü beğenmezseniz, protein enzimi hyaluronidaz ile anında tersine çevrilebilir)
 • Hızlı iyileşme 
 • Hassas, özelleştirilebilir çene şekillendirme
 • Doğal görünüm ve estetik açıdan hoş sonuçlar

Yaşlanan Bir Yüz İçin Ameliyatsız Çene Büyütme = Çene Dolgusu!

Çene, en belirgin yüz özelliklerimizden biridir; boyuna şekil vermenin yanı sıra diğer yüz hatlarına uyum kazandırır. Yaşlandıkça, çene hacmi ve projeksiyonu kaybetme eğilimindedir. Çene (çene kemiği) küçülür ve ağız ve çene çevresinde yağ kaybı meydana gelebilir. Bu değişiklikler gıdılanmaya katkıda bulunabilir ve kırışıklık çizgilerinin yanı sıra dudak çevresinde incelme ve kırışmaya neden olabilir. Ameliyatsız bir çene estetiğinde, hacim kazandırmak ve daha genç bir görünüm oluşturmak için enjekte edilebilir dolgular çene ve ağız çevresine yerleştirilebilir.

Çene dolgusu nasıl yapılır?

Çene dolgusu, hyaluronik asit dolgusu ile yapılır. Anestezi uygulanmasına gerek olmayan çene dolgusu uygulaması 20 dakika içinde tamamlanır. Küçük iğnelerle çene ucunuza ve çene bölgenize enjekte edilen dolgu uygulaması ortalama 1 yıl ila 2 yıl arasında kalıcıdır. Çene dolgusunun kalıcılığı, hastanın yaşına, çene yapısına, cilt alt yapısına ve bu işlemin daha önce kaç kere yapıldığına bağlı olarak değişir.

Çene Dolgusu Sırasında Ne Beklemeliyim? 

Enjektör, ürünü cildinize enjekte etmek için çok ince bir iğne kullanacaktır. Geçici bir rahatsızlık olacak. Gerekirse, rahatsızlığı azaltmak için tedaviden sonra buz uygulayabilirsiniz.

Çene dolgusu neden yapılır?

Çene dolgusu, çene ucuna enjekte edilen hyaluronik asit dolgusuyla yapılır. Hyaluronik asit, çene ucunda dolgunluk yaratarak yüze yeni şekil kazandırır. Çene ucu dolgusu yani Jawline, çene ucuna daha güçlü bir ifade kazandırmayı amaçlar. Çenedeki şekil bozuklukları çene dolgusu ile giderilebilir. Çene büyüklüğü, çene hattı çizgisinin belirgin olmaması ve çene altı sarkmaları hyaluronik asit çene dolgusu ile kısa bir süre içinde tedavi edilebilir. 

Çene ucuna yapılan dolgu sadece çeneyi değil tüm yüz ve boyun görünümünü etkiler. Yüz ve boyun uyumsuzluğu, zayıf çene, büyük çene ve ya gıdı sorunu çene dolgusu ile ortadan kaldırılarak kişiye daha kusursuz bir yüz hattı kazandırılır. 

Çene dolgusunun etkileri nelerdir?

Dolgu uygulamaları genellikle cilt kırışıklarını doldurmak, ciltteki çukur görünümleri gidermek ve asimetrik görünümü düzeltmek için tercih edilir. Çene dolgusu ise bu amaçlardan farklı olarak yüz şeklini daha kusursuz göstermek için kullanılıyor. Çene ucuna uygulanan dolgu sayesinde bu alan dolgunlaşır ve uzar. 

Çene dolgusunun amacı yüze V şeklinde bir görünüm kazandırmaktır. Altın oran yüz şekline sahip olmak için çene ucunuzu daha belirgin yaptırmalı ve Jawline denilen çene çizgisinin daha belirgin görünmesini sağlamalısınız. 

Çene  Dolgusundan Sonra Ne Beklemeliyim? 

Enjeksiyon bölgelerine masaj yapmamayı veya dolguyu cilde bastırmamayı tercih ederiz. Dolgunun sonuçlarını değerlendirmeden önce kendinize bir hafta verin. Ödemli olacaksınız ve bu normaldir. Bazen cildinizin altında bir hafta sonra da çözülecek küçük dolgu maddeleri hissedebilirsiniz.

Lütfen ilk gün yorucu egzersiz, alkol ve doğrudan güneşe maruz kalmaktan kaçının.

Aşağıdaki endişelerden bir veya daha fazlasına sahipseniz, çene dolgusu için aday olabilirsiniz:

 • Yüz özelliklerinizin geri kalanıyla orantılı olmayan bir çene
 • Yüz hatlarını dengeden çıkaran asimetrik bir çene
 • Çene çizgisi ve boyun çizgisi arasında tanım eksikliği
 • Çene ölçünüzden dolayı görünüşünüzden memnuniyetsizlik
 • Yüz konturunu değiştirme isteği, ancak henüz ameliyata hazır değil

Çene Dolgusu Fiyatı Nedir?

Çene dolgusu fiyatı yapılan dolgu miktarına göre değişiklik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde çene dolgusu fiyatı belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24  no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Çene dolgusu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.