Çene dolgusu, kusursuz yüz hatları için en çok tercih edilen estetik işlemlerden biridir. Yüzünüzde altın oranı yakalamak için  çene dolgusu yaptırabilirsiniz. Çene ucuna veya çene yanlarına yapılan dolgu uygulaması, yüz hatlarınızın yeniden tasarlanmasına yardımcı olur. 

Çene dolgusu geçici bir etki yaratır, pratik ve kolay bir uygulaması vardır. Klinik ortamında yapılan çene dolgusundan sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Çene dolgusu neden yapılır?

Çene dolgusu, çene ucuna enjekte edilen hyaluronik asit dolgusuyla yapılır. Hyaluronik asit, çene ucunda dolgunluk yaratarak yüze yeni şekil kazandırır. Çene ucu dolgusu yani Jawline, çene ucuna daha güçlü bir ifade kazandırmayı amaçlar. Çenedeki şekil bozuklukları çene dolgusu ile giderilebilir. Çene büyüklüğü, çene hattı çizgisinin belirgin olmaması ve çene altı sarkmaları hyaluronik asit çene dolgusu ile kısa bir süre içinde tedavi edilebilir. 

Çene ucuna yapılan dolgu sadece çeneyi değil tüm yüz ve boyun görünümünü etkiler. Yüz ve boyun uyumsuzluğu, zayıf çene, büyük çene ve ya gıdı sorunu çene dolgusu ile ortadan kaldırılarak kişiye daha kusursuz bir yüz hattı kazandırılır. 

Çene dolgusunun etkileri nelerdir?

Dolgu uygulamaları genellikle cilt kırışıklarını doldurmak, ciltteki çukur görünümleri gidermek için tercih edilir. Çene dolgusu ise bu amaçlardan farklı olarak yüz şeklini daha kusursuz göstermek için kullanılıyor. Çene ucuna uygulanan dolgu sayesinde bu alan dolgunlaşır ve uzar. 

Çene dolgusunun amacı yüze V şeklinde bir görünüm kazandırmaktır. Altın oran yüz şekline sahip olmak için çene ucunuzu daha belirgin yaptırmalı ve Jawline denilen çene çizgisinin daha belirgin görünmesini sağlamalısınız. 

Çene dolgusu nasıl yapılır?

Çene dolgusu, hyaluronik asit dolgusu ile yapılır. Anestezi uygulanmasına gerek olmayan çene dolgusu uygulaması 20 dakika içinde tamamlanır. Küçük iğnelerle çene ucunuza ve çene bölgenize enjekte edilen dolgu uygulaması ortalama 1 yıl ila 2 yıl arasında kalıcıdır. Çene dolgusunun kalıcılığı, hastanın yaşına, çene yapısına, cilt alt yapısına ve bu işlemin daha önce kaç kere yapıldığına bağlı olarak değişir.