Yaşlanmanın en belirgin etkilerinden  biri deri altındaki yağın azalmasıdır. Cildi sıkı ve dolgun gösteren bu yağ dokusu azaldıkça cilt sarkmaya ve çökük görünmeye başlar. Yaşlanmanın etkisiyle azalan cilt elastikiyeti de cildin daha hızlı sarkmasına yol açar.

Cildinizi genç yıllarınızda olduğu gibi dolgun göstermek için dolgu uygulamalarından yardım alabilirsiniz. Dermal dolgu maddeleri, derinin altındaki yumuşak dokuyu dolduran enjekte edilebilir bir  çözeltiden meydana gelir.

Yüz dolguları için kişinin kendi yağı veya hyaluronik dolgu maddeleri tercih edilebilir. Dolgu uygulamaları yaşlanma, kırışıklık ve sarkma görünümünü iyileştirir. Yüz dolguları kırışıklıkları ve çizgileri doldurmak, dudakları ve yanakları ortaya çıkarmak ve yüz hatlarını belirginleştirmek için idealdir.

Dolgu uygulamaları nasıl yapılır?

Dolgu uygulaması, ameliyatsız cilt gençleştirme işlemidir. Dolgu işlemi, klinik ortamında genel anesteziye gerek duyulmadan yapılır. Öncelikle kişinin yüz hatlarında nereyi dolgunlaştırmak istediğine karar verilir. Dolgu işlemi sadece dolgunlaştırmak için değil, yüzdeki kırışıkları açmak için de uygulanabilir.

Hyaluronik asit dolgusu

Yaşlandıkça cildinizde ki kolajen, hyaluronik asit ve elastin maddeleri azalır. Hyaluronik asit, vücudunuz da bulunan doğal bir maddedir ve cildin esnekliğini, hacmini ve nemli olmasını sağlar. Yaşlandıkça ve vücudunuz daha az Hyaluronik asit ürettiğinde yüzünüzde kırışıklıklar,sarkmalar ve yorgun bir görünüm fark edebilirsiniz. Hyaluronik dolgu ile dudaklarınızı dolgunlaştırabilir, ince çizgilerini doldurabilirsiniz. Hyaluronik asit dolgusunun ömrü 6 ila 24 ay arasında değişmektedir. FDA onaylı olan bu dolgu uygulaması tamamen güvenli ve doğal sonuçlar yaratır.

Kendi yağınız ile yüz dolgusu

Kişinin vücudundan alınan bölgesel yağlar özel bir işlemle ayrıştırılarak yüzde ihtiyaç olan bölgelere enjekte edilebilir. Yağ enjeksiyonu için bel, kalça, kol ve bacak gibi bölgelerden yağ alındıktan sonra yıkama ve santrifüj işleminden geçilir. Yağ enjeksiyonu yapıldıktan sonra %40’ı ilk 6 ay içinde erir. Geri kalan yağ miktarının kalıcılığı ise genellikle bir ila iki sene arasında değişmektedir. Yüze yapılan yağ enjeksiyonlarında daha fazla bir kalıcılık görülür. Yanak bölgesinde çok fazla hareket olmadığı için enjekte edilen yağların erimesi, bacak bölgesine yapılan yağ enjeksiyonundan daha uzun bir zaman alır.

Jawline Dolgu

Jawline Dolgusu Çene hattına Neden ve Nasıl Uygulanır? Jawline hattını tanımlama ihtiyaçlarınıza bağlı olarak, hedeflerinize ulaşmak için ne kadar dolguya

Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu son yılların en sık yapılan estetik işlemlerinden biri. Her kadının hayali dolgun ve çekici dudaklara sahip olmaktır. Genetik

Yanak Dolgusu

Yanak dolgusu ile daha çekici yüz hatlarına sahip olun. Yanak dolgusu, çökük yanakları doldurmak, daha dolgun ve hacimli yüz şekline