Dudak dolgusu son yılların en sık yapılan estetik işlemlerinden biri. Her kadının hayali dolgun ve çekici dudaklara sahip olmaktır. Genetik olarak ince dudaklara sahip olan kadınlar, dolgun ve büyük dudaklara ulaşmak için estetik dışında herhangi bir alternatifleri yoktur. Dudak dolgusu, hyaluronik asitten meydana gelir. Dudak dolgusu ile dudaklar geçici olarak daha hacimli, dolgun ve büyük gösterilir. Dudakların ne kadar büyüteceği kişinin dudak yapısına, yaşına ve dolgu geçmişine bağlı olarak uzman hekim tarafından tasarlanır. 

Dudak dolgusu kimlere uygundur?

Dudak dolgusu, ince dudakları olanlara, dudak kontürü belli olmayan kişilere, dudaklarında simetri bozukluğu olan kişilere önerilir. Dudak dolgusu sayesinde dudak şekli yeniden belirlenir, dudaklara hacim kazandırılır. 

Dudak dolgusunun doğal görünmesi için uzman bir hekime yaptırmanız çok önemlidir. Dudak dolgusunun kişiye özel ve doğru noktalara uygulanması gerekir. Aksi takdirde dudaklar hacimli görünmek yerine öne doğru uzayabilir. 

Dudak dolgusunun etkileri nelerdir?

Dudak dolgusu ince dudaklara volume kazandırarak daha çekici görünmelerini sağlar. Eğer eşit olmayan dudaklara sahipseniz sadece tek dudağınıza dolgu yaptırarak daha simetrik dudaklara sahip olabilirsiniz. 

Kaza sonucunda dudağında iz kalan kişilere de dolgu uygulaması yapılarak kaza izinin görünürlüğünü azaltabiliriz. Aynı zamanda dudak dolgusu, dudak üzerindeki kırışıkların azalmasına ve sigaranın bıraktığı izlerin silinmesine de yardımcı olur. 

Dudak dolgusu nasıl yapılır?

Dudak dolgusu klinik ortamında pratik bir şekilde uygulanır. Ortalama 15 dakika içinde dudak dolgusu yapılır ve hasta günlük hayatına devam edebilir. Dudak dolgusu, birkaç farklı noktadan uygulanarak kişiye en doğal ve gerçekçi görünüm kazandırılır. Dudak dolgusu için hyaluronik asit dolgusu tercih ediyoruz. Dolgu uygulamasından sonra dudaklarda şişlik ve morluk oluşması normaldir. Bu etki birkaç saat içinde kaybolacaktır. Dudaklarınızın tam anlamıyla yeni halini 1 hafta 10 gün sonra görebilirsiniz. 

Jawline Dolgu

Jawline Dolgusu Çene hattına Neden ve Nasıl Uygulanır? Jawline hattını tanımlama ihtiyaçlarınıza bağlı olarak, hedeflerinize ulaşmak için ne kadar dolguya

Yanak Dolgusu

Yanak dolgusu ile daha çekici yüz hatlarına sahip olun. Yanak dolgusu, çökük yanakları doldurmak, daha dolgun ve hacimli yüz şekline

Göz Altı Işık Dolgusu

Son yılların en popüler medikal estetik işlemlerinin başında göz altı ışık dolgusu geliyor. Göz altına yapılan ışık dolgusu, göz altındaki