göz altı ışık dolgusuSon yılların en popüler medikal estetik işlemlerinin başında göz altı ışık dolgusu geliyor. Göz altına yapılan ışık dolgusu, göz altındaki morluğu ortadan kaldırıyor ve göz altındaki çukur, çökük görünümü yok ediyor. 30’lu yaşlardan itibaren beliren göz altındaki çukurluk, kişilerde daha yaşlı ve yorgun bir ifadeye yol açıyor. Göz altı ışık dolgusu sayesinde daha genç, dinamik ve sağlıklı görünebilirsiniz. Göz çevresindeki kırışıkların da azalmasına yardımcı olan bu uygulamanın kalıcılığı 1-1,5 senedir. İhtiyaç dahilinde tekrar tekrar göz altı ışık dolgusu yaptırabilirsiniz.

Göz altı ışık dolgusu kimlere önerilir?

Göz altı ışık dolgusu uygulaması, göz altında genetik olarak morluk olan kişilere, göz altında çukurlaşma olan veya tam tersi göz altı torbası olan kişilere önerilir. Göz altı problemlerinin hemen hemen tamamı göz altı ışık dolgusu ile tedavi edilebiliyor. Özellikle uykusuzluktan göz altında mor halkalar oluşan veya alkol tüketimiyle birlikte göz çevresinde çöküklükler olan kişiler için göz altı ışık dolgusu önerilir. Hyaluronik asit dolgusu, göz altındaki çöküklüğü doldurarak kişilere daha pürüzsüz ve dolgun bir göz altı görünümü sunar. 

Göz altı ışık dolgusu nasıl yapılır?

Hyaluronik asit ve poly vitamin birleşiminden meydana gelen göz altı ışık dolgusu klinik ortamda yapılabilir. Öncelikle hyaluronik asit göz altındaki morluklar ve göz altı torbalarına müdahale eder. Sonrasında ise poly vitamin göz altındaki hücrelerin uzun vadede yenilenmesini sağlar. 

Göz altı ışık dolgusu, diğer dolgu işlemlerinden farklı olarak uygulanır. Göz altı ışık dolgusunun deri altına değil, direkt olarak kemik üzerine uygulanması gerekir. Yavaş yavaş enjekte edilen asit dolgusu sayesinde göz altında etkili bir değişim sağlanır. 

Göz altı ışık dolgusunun etkileri nelerdir?

Göz altı ışık dolgusunun amacı, göz altındaki çukurluğu yükselterek göz altına daha düz, pürüzsüz bir görünüm kazandırmaktır. Oradaki çukurluk ortadan kalktığında göz altındaki morluk ortadan kalkacak ve göz altı daha aydınlık görünecektir. Göz altı torbaları olanlar için ise, torbanın çevresine yapılan dolgu uygulaması sayesinde cilt seviyesi ile göz altı torbalarının seviyesi eşitlenir. Böylece karşıdan bakıldığında göz altı torbası görünürlüğünü yitirir. 

Jawline Dolgu

Jawline Dolgusu Çene hattına Neden ve Nasıl Uygulanır? Jawline hattını tanımlama ihtiyaçlarınıza bağlı olarak, hedeflerinize ulaşmak için ne kadar dolguya

Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu son yılların en sık yapılan estetik işlemlerinden biri. Her kadının hayali dolgun ve çekici dudaklara sahip olmaktır. Genetik

Yanak Dolgusu

Yanak dolgusu ile daha çekici yüz hatlarına sahip olun. Yanak dolgusu, çökük yanakları doldurmak, daha dolgun ve hacimli yüz şekline