Jawline Dolgusu Çene hattına Neden ve Nasıl Uygulanır?

Jawline hattını tanımlama ihtiyaçlarınıza bağlı olarak, hedeflerinize ulaşmak için ne kadar dolguya ihtiyaç olduğunu sizinle beraber belirleyelim. Dermal dolgular, kulak tabanından çene altına kadar enjekte edilecektir. Yüzünüzün yan tarafındaki doğal L-Şeklini takiben, jawline hattınızı şekillendirebilir. Yüzün doğal boyutlarına ve dış hatlarına bağlı olarak, herhangi bir parlak dergi kapağına layık farklı bir profil oluşturmak için gereken yerlerde hacim ekleyerek ince çene çizgisi çıkıntısı oluşturmak mümkündür. Tanımlanmış çene çizgisini oluşturmanın yanı sıra, bu alandaki dolgu: yaşlanan veya profilinizi etkileyen gevşek cilde gerginlik katabilir, doğal görünümün olmadığı yerlerde şekil oluşturabilir, yüzle orantıyı geri yükleyebilir, asimetriyi düzeltebilir. Özellikle aşırı kilo kaybının ardından alt yüzü yeniden doldurun ve hatta görünür çenelerdeki gerilimi giderin. Hastalar, tedaviden sonra bir tam yıla kadar Jawline dolgusunun faydalarını görmeyi bekleyebilirler, tabii ki bu sonuçlar düzenli uygulamalarla uzatılabilir. Jawline dolgu için randevuların tamamlanması ortalama 20 dakika sürmelidir . Bu, tedavi uygulayıcınıza yüzünüzün doğal oranlarına göre istediğiniz profili çizmesi ve çene hattı boyunca bir dizi küçük enjeksiyon uygulaması için yeterli zaman sağlar. Jawline dolgusunu takiben bir miktar kızarıklık ve/veya şişlik beklenebilir, ancak gerekirse saçın stratejik yerleşimi ile gizlenemeyen hiçbir şey yoktur. Bazı hastalar ayrıca küçük bir hassasiyet yaşayabilir veya tedavi edilen bölgede küçük yumruların oluştuğunu görebilir. Bu genellikle önümüzdeki birkaç gün içinde kendi kendine düzelecektir. Hastalara ayrıca tipik olarak ilk 24 saat boyunca bir güvenlik önlemi olarak doğrudan enjeksiyon bölgelerine makyaj yapmaktan kaçınmaları önerilir.

Erkekler de Jawline Dolgusu İle Çene Hattı Şekillendirme 

Her zaman istedikleri daha keskin ve maskülen görünümü elde etmek için jawline dolgusunu tercih eden erkek hastalarımız arasında Jawline dolgu maddeleri giderek daha fazla talep ediliyor. Bu, birinci sınıf dermal dolgu maddeleri kullanılarak çene ve çene hattının ince bir şekilde yeniden tamamlanmasıyla elde edilir.

Jawline dolgusu, kusursuz yüz hatları için en çok tercih edilen estetik işlemlerden biridir. Yüzünüzde altın oranı yakalamak için  jawline dolgusu yaptırabilirsiniz. Çene ucuna veya jawline hattına yapılan dolgu uygulaması ve yüz hatlarınızın yeniden tasarlanmasına yardımcı olur. 

Jawline dolgusu geçici bir etki yaratır, pratik ve kolay bir uygulaması vardır. Klinik ortamında yapılan jawline dolgusundan sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Jawline dolgusunun faydaları nelerdir?

Ameliyatsız jawline hattının birçok faydası vardır ve implantlarla geleneksel çene büyütmeye göre önemli avantajlar sağlayabilir:

  • Güvenli, minimal invaziv prosedür
  • Hemen gözle görünür sonuçlar
  • Jawline nınızı beğenmezseniz, protein enzimi hyaluronidaz ile anında tersine çevrilebilir yani eritilebilir
  • Hızlı iyileşme (çoğu hasta aynı gün işe dönebilir)
  • Hassas, özelleştirilebilir çene şekillendirme
  • Doğal görünümlü, estetik açıdan hoş sonuçlar

Jawline Hattı İyileşme Süresi nedir?

Jawline dolgu enjeksiyonlarından iyileşme, kullanılan dolgu türüne bağlı olarak her hasta için değişir. İşlemden yaklaşık 24 ila 48 saat sonra yorucu aktivitelerden kaçınılmalıdır, ancak normal aktivitelere hemen devam edilebilir. Bu şişlik ve morarmayı en aza indirgemek içindir.

Jawline dolgu sonuçlarının çoğu hemen fark edilir ve sonuçlar hastanın kullandığı dolgu maddesine bağlı olarak altı aydan 1 yıla kadar sürer.

Jawline Dolgu Fiyatı Nedir?

Jawline fiyat yapılan dolgu miktarına göre değişiklik gösterir. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde jawline fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24  no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak Çene dolgusu fiyatları ve jawline fiyat hakkında bilgi alabilirsiniz.