Thermage yöntemi, ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemleri arasında en etkili olanlarından biridir. Thermage tek seansta yüzünüzde anti-aging etkisi göstererek yılların yüzünüze getirmiş olduğu çizgilerden kurtulmanızı sağlar. Yaşlanmanın etkisiyle birlikte cildiniz kurur, kırışmaya ve sarkmaya başlar. Ciltteki kolajen maddesinin azalması yüzün kendini toparlayamamasına yol açar. Zamanla cilt elastikiyetini kaybeder. Cildinin yaşlanmasını ertelemek isteyen kişiler için tek çözüm yolu ameliyat değildir. Ameliyat olmadan da yüzünüzde gençlik etkisi görebilirsiniz. Tek seans Thermage uygulaması daha genç ve sağlıklı görünmenizi sağlayacaktır. Radyofrekans teknolojisinden yararlanan Thermage uygulaması kolajen üretimini arttırarak cildinizi en az 5 sene daha genç gösterecektir.

Thermage nedir?

Thermage ameliyatsız anti aging uygulaması FDA onaylıdır. Oldukça güvenli olan bu uygulamanın alerji riski neredeyse yok denecek kadar azdır. Thermage uygulaması radyofrekans dalgalarını deri altı bağ dokusuna gönderir. Isınan kolajen bantları sayesinde bağ dokusu sıkılaşmaya başlar. Böylece ciltte daha sıkı ve genç bir görünüm yakalanır. Thermage uygulamasında neredeyse sıfır ağrı duyulur. Uygulamada yüksek bir sıcaklık hissedilmez tam tersi rahat ve konforlu bir his duyarsınız.

Thermage uygulaması nasıl yapılır?

Thermage başlığı, uygulama yapılacak olan bölgeye tutularak Thermage işlemi gerçekleşir. Thermage uygulamasının enerji ayarıyla deri korunduğu için bu ısıdan direkt olarak etkilenmez. Sadece bağ dokusu ısınarak kolajen üretimini arttırır. Thermage uygulaması mutlaka uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde ciltte kalıcı hasar oluşabilir. Bu uygulama ortalama bir saat ila iki saat arasında sürebilir.

Thermage uygulaması genellikle tek seans olarak önerilir. Yüz ve boyun bölgesinde tek seansta ileri derecede anti aging sonuçları alabiliyoruz. Thermage yaptırdıktan hemen sonra cildinizde hafif dereceli bir sıkılık hissedeceksiniz. Fakat asıl gençlik etkisi 2.aydan itibaren başlar ve 6.aya kadar devam eder. Thermage uygulaması ile elde edilen gençlik ve sıkılık etkisi kalıcıdır.

Thermage sonrası iyileşme süreci

Thermage yaptırdıktan sonra cildiniz de ufak dereceli kırmızılıklar görebilirsiniz. Birkaç saat içinde kırmızılıklar yok olacak, cildinizin sıkılaştığını fark edeceksiniz. Thermage uygulaması yaz dahil her mevsim yapılabilir. Fakat uygulama bölgesini güneş kremiyle korumak cildinizin daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur.

Thermage uygulaması hangi bölgelere yapılabilir?

  • Yüz
  • Boyun
  • Göz kenarındaki kırışıklar
  • Eller
  • Karın
  • Bacak içi
  • Basenler
  • Göğüs
  • Diz
  • Sırt

Thermage uygulamasının etkileri nelerdir?

Thermage uygulamasının en büyük etkisi cildi yukarıya doğru toparlaması ve kırışıkları azaltmasıdır. Yaşlanma süreciyle birlikte cilt elastikiyetini kaybeder ve kare bir şekil alır. Thermage yaptırdıktan sonra yüzünüz eskisi gibi dolgun ve yuvarlak görünecektir. Boyun bölgesine yapılan Thermage uygulaması gıdının ortadan kalkmasını sağlar, gıdıyı sıkılaştırıp gergin bir hale getirir. Yüze yapılan Thermage uygulaması sayesinde aşağı doğru bakan dudaklarınız tekrar toparlanarak düz bir çizgi haline gelmesi sağlanır. Böylece dudak sarkmasının yüze kattığı hüzünlü yüz şekli ortadan kaldırılır. Aynı şekilde Thermage uygulaması alın kırışıklarını da sıkılaştırarak sarkan kaşların genç haline gelmesini sağlar.

Thermage uygulaması göz çevresine de uygulanabilir. Göz çevresine yapılan Thermage, alt göz kapağını sıkılaştırarak kırışıkların azalmasını sağlar. Göz altı problemini tedavi ederek göz altının daha pürüzsüz görünmesini sağlar.Thermage ile göz kenarındaki kaz ayakları kırışıklarını da azaltarak daha genç bakışlara sahip olabilirsiniz.

Thermage CPT kimlere uygundur?

Thermage CPT uygulaması en çok doğum kilolarından kurtulmak isteyen kadınlar ve yeni zayıflayan kişiler tarafından tercih ediliyor. Kilo alıp verme sonucu cildinizde oluşan deformasyonlar ve sarkmalar için Thermage uygulaması doğru çözüm olacaktır. Sadece kilo verme sürecinde olanlar değil, yaşlanmanın etkileri ile savaşan kişiler için de Thermage işlemi uygundur. Thermage hem kadınlara hem de erkeklere uygulanabilir. 35-60 yaş aralığında olup, kozmetik kremlerin elde edemediği anti aging etkisini yakalamak isteyen herkese Thermage tedavisini öneriyoruz. Tek seanstan itibaren sıkılık ve gençlik belirtileri görmek için siz de Thermage yaptırabilirsiniz.

 

Hydrafacial Cilt Bakımı

Cildinizdeki kusurlar sizi mutsuz ediyorsa çaresi Hydrafacial olabilir! Cildinizi temizlerken aynı anda gençlik etkisi sunan ve cildinize anti-aging bakım yapan

Buz Lazer

Lazer teknolojisinin geldiği en son nokta ile sizleri tanıştırmak isteriz, Soprano Ice Buz Lazer Epilasyon uygulaması. Vücuttaki tüylerinizden sonsuza kadar

OxyGeneo

OxyGeneo, 3’ü 1 arada cilt bakımıdır. Patentli ve etkinliği klinik ortamında kanıtlanmış olan OxyGeneo tedavisi, yüzün daha pürüzsüz ve genç