Ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamaları arasında en etkili cilt sıkılaştırma yöntemi Ulthera’dır. Ulthera, yüzünde orta yaş izleri olan, cilt kalitesi ve cilt sıkılığı azalan kişiler için uygundur. Ulthera ile gıdı, boyun, dekolte, ve yüz bölgesindeki kırışıklar tedavi edilerek cilde daha sıkı bir görünüm kazandırılır. 30 yaş üzerindeki kişilere uygun olan Ulthera, alternatif bir cilt gençleştirme uygulamasıdır.

Yüzünüzde daha gergin bir görünüm istiyor ama yüz gerdirme ameliyatı yaptırmaktan korkuyorsanız Ulthera sizin için doğru seçenek olacaktır. Acısız ve ağrısız bir şekilde tamamlanan Ulthera uygulaması size konforlu bir deneyim yaşatacak.

Yattığınız yerde yüzünüze uygulanan Ulthera cihaz başlığı ile cildinize sanki masaj yapılır gibi hissedeceksiniz. Tek bir seansta kalıcı olarak Ulthera uygulamasının etkilerini görmek mümkün. Yoğun dereceli gevşeme ve sarkma olan kişiler için birden fazla Ulthera seansı önerilebilir.

Ulthera ve Ultherapy nedir?

Ulthera, cildi yukarı doğru toparlamak ve sıkılaştırmak için odaklanmış ultrason enerjisi kullanan bir cihazdır. “Ulthera” ve “terapi” kelimelerinin bir karışımı olan Ultherapy, Ulthera cihazı ile yapılan tedavinin adıdır. Ciltte herhangi bir iz bırakmadan lifting ve sıkılaştırma yapmak için uygulanan güvenli ve cerrahi olmayan bir yöntemdir.

Ulthera, yüz, boyun, gıdı ve dekolte bölgesindeki sarkma ve kırışıkları en aza indirmek için ultrason teknolojisini kullanır. Ultrason, anti aging tedavilerinde 50 yıldan fazla kullanılan bir teknolojidir. Tamamen güvenli olan ultrason temelli Ulthera tedavisi ise tek seansta kişilerin cildinde sıkılaşma ve toparlama görülmesini amaçlar. Dünya üzerinde bir milyon seanstan daha fazla uygulanan Ulthera işlemi, cildin en alt katmanlarına kadar ulaşarak kolajen sistemini uyarır. Kolajen üretiminin arttırılması ile cilt tıpkı 20’li yaşlarında olduğu gibi daha sıkı ve pürüzsüz görünmeye başlar.

Ulthera’nın diğer lazer yöntemlerinden farkı nedir?

Ulthera, piyasadaki diğer ameliyatsız yüz gençleştirme uygulamalarına göre daha etkilidir. Bunun ilk sebebi, Ulthera’nın kullandığı benzersiz özelliklere sahip ses enerjisidir. Denenmiş ve gerçek ultrason kullanan Ulthera, cilt sıkılığı arttırmak için deri altındaki kolajen üretimini uyarır. Bu uyarma sonucunda iki ila üç ay boyunca kolajen üretiminde iddialı bir artış görünür. Diğer lazer uygulamalarında ise, sadece cilt yüzeyinde işlem yapıldığı için kalıcı ve etkili bir gençlik etkisi yakalanmaz. FDA tarafından onaylı olan Ulthera tedavisi boyun ve yüz bölgesini yukarı doğru toplayarak lifting etkisi yaratır.

Ulthera nasıl çalışır?

Medikal alanda, ultrason çeşitli işlemlerde kullanılır. “Ultrason” terimi genellikle hamilelik taramaları ile ilişkilidir. Bu ultrason taramalarında, yüksek frekanslı ses dalgaları uygulama başlığı tarafından yayılır ve bu ses dalgalarının yansımaları görüntü oluşturur. Tam tersi bir şekilde, Ultherapy, ultrason dalgalarını cilt içinde ve derinin altında belirli bir noktaya odaklar. Bu işlem de sırasıyla yeni kollajen oluşumunu, cildin sıkılaşmasını ve yukarı doğru toparlanmasını destekleyen proteinleri ısıtır ve pıhtılaştırır. Ultherapy, derinin dermis ve SMAS tabakası (yüzeysel kas aponevrotik sistemi) dahil olmak üzere cildin temel tabakalarını hedef alır. Ulthera uygulaması “derin ısıtma” özelliği ile cildin sıkılaştırılmasını sağlar. Cildin yüzeysel katmanlarına direkt bir uygulama yapılmadığından Ultherapy tedavisinin gözle görülür bir iz oluşmaz. Ulthera’nın etkilerinin tümü cilt içinde ve deri altındadır. Ulthera uygulamasının mantığı böbrek taşlarını parçalamak için odaklanmış ultrason enerjisini kullanan litotripsiye benzer. Ultrason enerjisi cildi veya diğer yapıları bozmadan hedefe direkt olarak ulaşır.

Ulthera ile hangi alanlar tedavi edilebilir?

Odaklanmış ultrasonun gücünden faydalanan Ulthera cilt sıkılaştırma, çene çizgisini, çeneyi ve boynu tek bir işlemle kaldırmak ve sıkılaştırmak için kullanılabilir. Ulthera, cerrahi yüz gerdirmenin yerini almaz. Bunun yerine, cildi sıkılaştırmak ve yüzün yaşlanma sürecini yavaşlatmak için ameliyatsız bir tedavi arayanlar için bir alternatif sunar.

Ulthera uygulaması nasıl yapılır?

Ulthera uygulama başlığı ile cildin yüzeyini kesmeden veya bozmadan cildin temel katmanına ulaşılır. Ultherapy, dermis tabakasından subkutan dokuya kadar hassas alanlarda odaklanmış ultrason dalgalarını kullanarak termal koagülasyon noktalarını hedef alır. Termal pıhtılaşma sayesinde kollajen bölgesinde ısı üretildiğinde, 60 – 70 santigrat derece sıcaklığa kadar ısı meydana gelir. Bu işlem, hücresel düzeyde yoğun titreşimlere neden olur ve termal pıhtılaşma noktaları ortaya çıkar. Ulthera uygulamasında odaklanılan derinliklerde ortalama 1600 termal pıhtılaşma noktası vardır. Isı, kolajen liflerini formlarında tutan bağları bozar ve kırar, bunlar hidrojen bağlarıdır. Bu işlem tıpkı bir yayı germek ve serbest bırakmak gibi, kolajen liflerinin büzülmesini sağlar ve kolajen bağlarını eski sıkı şekline döndürür. Ulthera seansından sonra ilk 6 ay içinde gençlik etkisini görmeye başlayacaksınız.

 

Hydrafacial Cilt Bakımı

Cildinizdeki kusurlar sizi mutsuz ediyorsa çaresi Hydrafacial olabilir! Cildinizi temizlerken aynı anda gençlik etkisi sunan ve cildinize anti-aging bakım yapan

Buz Lazer

Lazer teknolojisinin geldiği en son nokta ile sizleri tanıştırmak isteriz, Soprano Ice Buz Lazer Epilasyon uygulaması. Vücuttaki tüylerinizden sonsuza kadar

OxyGeneo

OxyGeneo, 3’ü 1 arada cilt bakımıdır. Patentli ve etkinliği klinik ortamında kanıtlanmış olan OxyGeneo tedavisi, yüzün daha pürüzsüz ve genç