Yağ enjeksiyonu, son zamanların en çok tercih edilen vücut şekillendirme ameliyatlarından biridir.  Yağ enjeksiyonu, vücudunuzda beğenmediğiniz bölgeleri düzelterek, sizin daha kusursuz görünmenize yardımcı olur. Yağ enjeksiyonu, vücuttan alınan yağın işlemden geçirilerek tekrar vücudunuza enjekte edilmesidir. Yağ enjeksiyonu sayesinde yüz dolgusu, meme büyütme, popo estetiği yapılabilir. 

Yağ enjeksiyonu neden tercih edilir?

Yağ enjeksiyonu hem incelmek hem de vücudunu yeniden şekillendirmek isteyen hastalara önerilir. Yağ enjeksiyonu ameliyatıyla, kişiden alınan fazla yağlar, diğer bölgelere transfer edilerek hastanın vücudunun daha orantılı görünmesi amaçlanır.

Yağ enjeksiyonu için kalçadan, basen veya karın bölgesinden yağ çekimi yapılabilir. Bu yağlar özel bir işlemden geçirilerek 2 seneye kadar kalıcı olmaları sağlanır. Böylece vücudunuza enjekte edildiğinde yağlar kısa süre içinde kaybolmaz, kum saati vücut şeklinizi uzun bir süre koruyabilirsiniz. Yağ enjeksiyonu tamamen kalıcı değildir, vücudun doğal süreci içinde 2 seneden sonra vücudunuzdan dışarı atılır. 

Yağ enjeksiyonu hangi bölgelere uygulanabilir?

  • Yüz
  • Dudak 
  • Çene ucu
  • Alın bölgesi
  • Eller
  • Bacaklara 
  • Liposuction sonrasında vücut şeklini düzenlemek için yağ enjeksiyonu tercih edilir.

Yağ enjeksiyonu nasıl yapılır?

Yağ enjeksiyonu yağ çekilecek bölgeye bağlı olarak lokal anestezi veya genel anestezi altında gerçekleşebilir. Yağ enjeksiyonu kişinin bel, basen gibi yağ hücrelerinin yoğun olduğu bölgelerden yağ çekilir. Vaser Liposuction yöntemiyle yağlar sıvılaştırılarak dışarı çekilir. Bu yöntem sayesinde tek ameliyatta daha fazla yağ çekme kapasitesine ulaşabiliriz.

Kişiden çekilen yağlar, hastanın talebine göre vücuduna özel uçlar sayesinde yerleştirilir. Yağ enjeksiyonun kalıcılığı uygulandığı bölgedeki kas hareketlerine göre değişir. Yüz, meme gibi bölgedeki yağ enjeksiyonları daha uzun süreli iken, popo ve ya bacaklara yapılan yağ enjeksiyonları daha hızlı eriyebilir. 

Brezilya Popo Estetiği

Vücudun doğal güzelliğini ön plana çıkarabilecek, belin inceliğini vurgulayarak tüm vücut estetiğini tamamlayabilen en önemli estetik unsurlardan biri popo estetiğidir.

Vaser Hi-Def

Vücut şekillendirme uygulamaları arasından en çok tercih edilen yöntemlerin başında Vaser Hi-Def geliyor. Vaser High Definition Liposuction, vücudun incelmesini sağlarken

Vaser Liposuction

Günümüzde atletik ve fit vücut yapıları ön plana çıkıyor. Fit görünmek için spor yapan, rejim programları ile daha atletik vücuda