Yanak dolgusu ile daha çekici yüz hatlarına sahip olun. Yanak dolgusu, çökük yanakları doldurmak, daha dolgun ve hacimli yüz şekline kavuşmak için yapılır. Zayıf yüz hattınız varsa, elmacık kemiklerinizi ön plana çıkarmak ve daha vurgulu bir ifadeye sahip olmak için yanak dolgusu yaptırabilirsiniz. Hyaluronik asit dolgusuyla yapılan yanak dolgusu, yüzü yeniden şekillendirir ve yüz hatlarını daha çekici bir hale getirir. 

Yanak dolgusunun etkileri nelerdir?

Hyaluronik asit yanak dolgusu, yanakların geriye doğru dengelenmesini sağlar. Böylece yanaklar hafifçe yukarıya kaldırılır ve daha simetrik bir hale getirilir. Yanak dolgusuyla, yüz hatlarının daha çıkık, elmacık kemiklerinin ise daha yuvarlak olması amaçlanır. 

Yanaklara doğal kontür yapmak, yüz hattının yeniden belirlenmesi için yapılan en yaygın estetik uygulamalardan biri yanak dolgusudur. Yanak dolgusu ile güldüğünüzde beliren elmacık kemiklerinin her daim sizinle olması hedeflenir. 

Yanak dolgusu nasıl yapılır?

Yanaklara yapılan dolgu uygulamasının yüzü daha yukarı çekmesi ve yüzü daha genç göstermesi doğru noktalara uygulanması gerekmektedir. Herkesin yüz hatları farklı olduğu için mutlaka uzman bir hekimin görüşü alınarak sizin için en doğru yanak dolgusu noktaları belirlenmelidir. 

Yanak dolgusu enjektesi 15-20 dakika içinde tamamlanır. Uygulamadan sonra hasta günlük hayatına devam edebilir. Yüzde hafif kızarıklık ve ödem oluşması normaldir, bu etkiler 1-2 saat içinde kaybolacaktır. 

Neden yanak dolgusu yaptırmalıyım?

Yanak dolgusu dermal dolgu malzemelerinden meydana gelir. Alerji riski oldukça düşük olan bu uygulama sonucunda kişilerin yüzü dinlenmiş, sağlıklı ve canlı görünür. Yanaklar yukarıya doğru çekilerek yüzde lifting etkisi sağlanır. 

Yanak dolgusundan sonra, gözlerinizin altındaki çukurluk daha az belirgin olur. Burnunuz daha estetik görünür ve alın ile çene çıkıklığı daha dengeli durur. Sadece yanaklarınıza hyaluronik asit dolgusu yaptırarak bütün yüz hattınızın daha kusursuz görünmesini sağlayabilirsiniz.

Jawline Dolgu

Jawline Dolgusu Çene hattına Neden ve Nasıl Uygulanır? Jawline hattını tanımlama ihtiyaçlarınıza bağlı olarak, hedeflerinize ulaşmak için ne kadar dolguya

Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu son yılların en sık yapılan estetik işlemlerinden biri. Her kadının hayali dolgun ve çekici dudaklara sahip olmaktır. Genetik

Göz Altı Işık Dolgusu

Son yılların en popüler medikal estetik işlemlerinin başında göz altı ışık dolgusu geliyor. Göz altına yapılan ışık dolgusu, göz altındaki